Antaiji

Świątynia Spokoju

Co sprawia, że jesteś tak atrakcyjny?


Sawaki Rôshi:

Dlaczego cały czas jesteśmy tak zmartwieni? Jeśli nie będziemy uważać to będziemy marnować nasz czas na chwytaniu ludzkich złudzeń.

Ludzie są dziecinni: chcą pieniędzy, nie chcą być chorzy, chcą być piękni i to im wystarcza.

Czy myślałeś o czymś innym niż o jedzeniu i pieprzeniu?

Cały czas jesteśmy zwodzeni przez nasze ciała i umysły. To jest powód naszego zaciemnionego widzenia.

Uchiyama Rôshi:

Ostatnio podsłuchałem rozmowę dwóch kobiet o tym, że "mężczyzna bez pieniedzy jest jedynie połowicznie atrakcyjny". Jeśli kobiety tak mówią, powodem może być to, że rzeczywiście współcześni mężczyni utracili połowę swojej atrakcyjności jeżeli nie mają pieniędzy. Nawet pożałowałem tych kobiet, że nie znają innych mężczyzn. Mężczyźni muszą przestać być jak bydło i barany.
To nie tyczy się tylko relacji męsko-damskich, ale jest bardziej fundamentalną sprawą. Jeśli zapytalibyśmy czym jest druga połowa atrakcyjności mężczyzny, odpowiedzią zapewne byłoby: jego członek. Tak właśnie życie współczesnych ludzi składa się tylko z pieniędzy i seksu.
Czyż jednak zarówno mężczyźni, jak i kobiety powinni być atrakcyjni nie jedynie z powodu seksu i pieniędzy? Uważam, że powinni być atrakcyjni jako ludzkie istoty. Na tyle atrakcyjne, aby spowodować prawdziwe przyciąganie pomiędzy sposobem życia obu stron.

Sawaki Rôshi:

Nie musisz oszczędzać każdego grosza, żeby dobrze żyć w tym świecie.


Switch to JapaneseSwitch to EnglishSwitch to French Switch to GermanSwitch to SpanishSwitch to ItalianSwitch to Russian