Antaiji

Świątynia Spokoju

O AntaijiAntaiji jest świątynią poświęconą praktyce Zen będącej naturalnym wyrazem życia.
Praktyka tutaj nie ogranicza się jedynie do zazen i pracy fizycznej. To raczej wszystkie 24 godziny dnia i nocy powinny być manifestacją Zen. Antaiji nie posiada żadnych innych specjalnych praktyk, nauk, technik medytacji, wglądu lub duchowego przewodnictwa, które mogła by ofiarować. Nie jest też miejscem, gdzie można dotknąć tajemnicy wschodu, mieć tajemne doświadczenia lub posmakować japońskiej kultury.

Jest miejscem, gdzie możesz tworzyć swoje życie, jako praktykę bodhisattwy. I chociaż odpowiedzialność za swoją praktykę ponosisz całkowicie samemu, to jednak oczekuje się, że będziesz praktykować w harmonii z innymi. Nie ma tu nikogo, kto mógłby żyć za Ciebie. Nikt tu nie podetrze Ci tyłka.

Najważniejszym jest, aby nie używać Drogi Buddy do swoich własnych celów, lecz raczej puścić swoje idee i rzucić się całkowicie w praktykę Drogi. Dlatego powinno się być w pełni świadomym podstaw swojej praktyki i motywów, które  cię tu sprowadzają. Jeśli oczekujesz od pobytu tutaj czegoś innego niż dokładnie ten moment ma ci do zaoferowania, to z pewnością będziesz ogromnie rozczarowany. Upewnij się, dlaczego chcesz tu przybyć - nie oszukuj siebie i innych.

Nasze życie składa się z zazen, studiowania pism i ciężkiej fizycznej pracy, która wspiera naszą praktykę. Każdy kto poważnie podchodzi do praktyki czystego Zen w tradycji Dogena Zenji, założyciela japońskiego Soto Zen, jest mile widziany w tej świątyni.

Możesz tu zostać, tak długo lub krótko, jak ci się podoba. Jednak z powodu dużych opadów śniegu, nie jest możliwe dotarcie do świątyni pomiędzy 10 grudnia i 25 marca. Nie powinieneś pod żadnym pozorem schodzić lub wchodzić na górę samemu. Ważne jest żebyś otrzymał pozwolenie, zanim tu przyjedziesz. Nie musisz płacić za swój pobyt. Jednakże darowizny są mile widziane i potrzebne do tego, aby wspierać naszą praktykę.


Switch to Japanese Switch to English Switch to Spanish Switch to French Switch to German Switch to Italian Switch to Russian