Antaiji

Świątynia Spokoju

Jak tu dotrzeć


Most kolejowy w Amarube,<br>dwie stacji przed Hamasaka.
Most kolejowy w miejscowwości Amaruba,
dwie stacje przed Hamasaka.

Przyjmujemy gości w dni wolne poza dniami poprzedzającymi sesshin, czyli 6-go, 11-go, 16-go, 21-go i 26-go każdego miesiąca (sprawdź to przed samym przyjazdem ponieważ okresowo może to ulec zmianie). Prosimy o nie przyjeżdżanie w inne dni, ponieważ osoba odpowiedzialna za przyjmowanie gości nie będzie w stanie cię zakwaterować. 

Autobus na przystanku przed stacją w Hamasaka.
Autobus do Kutoyamy odjeżdża
sprzed stacji Hamasaka.

Położenie:

Antaiji położone jest około 180 km na północny-zachód od Osaki i 16 km na południowy-wschód od Hamasaka - najbliższego miasta na wybrzeżu Morza Japońskiego. Dotarcie pociągiem ekspresowym do stacji Hamasaka z Kyoto lub Osaki zajmuje trzy i pół godziny, a z Tottori godzinę. Na tej stronie można sprawdzić rozkład jazdy pociągów (jęz. angielski). Najbliższe lotnisko jest w mieście Tottori.
Drogowskaz przy przystanku Ike-ga-naru-guchi.
Drogowskaz na początku drogi żwirowej (4km)
do Antaiji przy przystanku Ike-ga-naru-guchi.
Idź w górę z tego miejsca.

Ze stacji Hamasaka weź autobus do wsi Kutoyama. Autobus kosztuje 610 jenów i jedzie 30 minut do przystanku Ike-ga-naru-guchi przy początku drogi do Antaiji. Następnie należy iść pod górę 4 kilometry, co zajmuje około godziny. Większość drogi nie jest utwardzona, a więc zamiast walizki, wygodniej może będzie mieć plecak.

Na 2 kilometrze droga się rozwidla i trzeba kierować się w lewą stronę według drogowskazu (po około 500 metrach zacznie sięodcinek drogi asfaltowej). Prosimy dotrzeć na miejsce wczesnym popołudniem, ponieważ wprowadzenie odbywa się przed obiadem. Pod żadnym pozorem nie należy przybywać po zmroku ponieważ górska droga jest bardzo niebezpieczna w nocy. Autobusy do Kutoyamy odjeżdżają sprzed stacji Hamasaka o godzinie: 7:50 i 12:55
Drogowskaz na 2 kilometrze
Drogowskaz na drugim kilometrze. Przejdź na drugą stronę mostu i idź drogą asfaltową, która po 500 metrach zamienia się znowu w drogę żwirową.

Aby zdążyć na autobus o 12:55, trzeba wyjechać ze stacji Kioto lub Osaka między 5 a 6 rano. Do Tottori z Tokio można dotrzeć samolotem, nocnym autobusem lub pociągiem. W Hamasaka jest także możliwość przenocowania w hotelu lub schronisku młodzieżowym.
Prosimu o sprawdzenie strony z informacjami na temat pobytu w Antaiji. Po zgłoszeniu chęci przyjazdu i otrzymaniu pozwolenia prosimy o potwierdzenie terminu swojego przybycia telefonicznie lub e-mailem na dwa, trzy dni przed.


Switch to Japanese Switch to English Switch to Spanish Switch to French Switch to German Switch to Italian Switch to Russian